Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Technik logistyk

 

 
  

Prezentacja kierunku technik logistyk

Technik logistyk to nowy zawód poszukiwany na rynku łódzkim i europejskim. Zadaniem logistyka jest planowanie, realizowanie i kontrolowanie gospodarowania zespołami ludzi oraz materiałów, surowców, produktów w ten sposób aby osiągnąć jak najlepszy efekt dla firmy.

Logistyk zajmuje się:

  • zapewnieniem ciągłości dostaw produktów koniecznych do ciągłego kontynuowania produkcji na najlepszym poziomie (kontrola stanu magazynu, rozplanowanie produkcji, prognozowanie popytu, ustalenie terminów dostaw, dobieranie dostawców, zakup nowego sprzętu)
  • gospodarką odpadami, miejskimi usługami infrastrukturalnymi (drogi, komunikacja, woda)
  • organizacją transportu wewnętrznego, krajowego i zagranicznego, czyli zaplanowaniem całej drogi towaru (która trasa i jakim środkiem transportu będzie najtańsza, żeby dotrzeć do wyznaczonego miejsca o wyznaczonym czasie)

 

Wiadomości i umiejętności są kształcone w blokach tematycznych:

- zapasy i magazynowanie

- transport i spedycja

- produkcja

- dystrybucja

- logistyka w jednostkach gospodarczych i administracyjnych

- język angielski oraz niemiecki także zawodowe

- rozszerzona matematyka 

 

Uczniowie w trakcie nauki od roku szkolnego 2019/2020  przystępują do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w dwóch kwalifikacjach:

SPL.01. Obsługa magazynów – egzamin odbywa się na koniec klasy III

SPL.04. Organizacja transportu – egzamin odbywa się w połowie klasy V

Uczeń po zdaniu egzaminu zawodowego, otrzymuje świadectwo potwierdzające kwalifikacje w zawodzie w zakresie jednej kwalifikacji. Osoba, która zdała egzaminy z zakresu wszystkich kwalifikacji wyodrębnionych w danym zawodzie oraz posiada poziom wykształcenia wymagany dla danego zawodu, otrzymuje dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie.

Absolwenci posiadają rozległą wiedzę ekonomiczną, umiejętności planowania, organizowania, zarządzania i negocjowania oraz posługiwania się aktami prawnymi.

 

Możliwości zatrudnienia: w jednostkach samorządu terytorialnego, w przedsiębiorstwach przemysłowych czy firmach handlowych, dystrybucyjnych, usługowych oraz transportowo-spedycyjnych na stanowiskach:

  • specjalisty ds. sprzedaży i prognozowania popytu
  • specjalisty ds. planowania zakupów
  • specjalisty ds. handlu elektronicznego
  • specjalisty ds. logistyki miejskich usług infrastrukturalnych
  • operatora zintegrowanych systemów informatycznych wspomagających zarządzanie logistyczne
  • specjalisty ds. transportu wewnętrznego
  • specjalisty ds. gospodarki materiałowej

Możliwości kontynuowania nauki: wyższe uczelnie techniczne oraz wszystkie kierunki i wydziały wyższych uczelni.

 

Technik logistyk –kierunek dla młodzieży przedsiębiorczej i kreatywnej

Przedmioty brane pod uwagę przy obliczaniu punktów ze świadectwa
- j. polski;
- j. angielski;
- informatyka;
- geografia.

Liczba miejsc - 62

 

Olimpiada Logistyczna

Mamy przyjemność poinformować Was, że dziś odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Pisało ją 35 uczniów z różnych klas (oczywiście logistycznych). O godzinie 11 wszyscy musieliśmy zasiąść do komputerów, ponieważ odbywała się w systemie on-line. Gdy rozpoczęła się oli...

Wizyta w centrum logistycznym firmy Geis

Staramy się, by nasi uczniowie poznawali swój zawód w sposób praktyczny, nie tylko podczas praktyk zawodowych, ale także na wycieczkach zawodoznawczych, dlatego kiedy tylko nadarza się okazja odwiedzamy miejsca, w których mogą kiedyś w przyszłości znaleźć pracę. Dziś klasa 4b Tlg odwiedziła ...