Technik logistyk
Prezentacja kierunku technik logistyk
Technik logistyk to nowy zawód poszukiwany na rynku łódzkim i europejskim. Zadaniem logistyka jest planowanie, realizowanie i kontrolowanie gospodarowania zespołami ludzi oraz materiałów, surowców, produktów w ten sposób aby osiągnąć jak najlepszy efekt dla firmy.
Logistyk zajmuje się:
- zapewnieniem ciągłości dostaw produktów koniecznych do ciągłego kontynuowania produkcji na najlepszym poziomie (kontrola stanu magazynu, rozplanowanie produkcji, prognozowanie popytu, ustalenie terminów dostaw, dobieranie dostawców, zakup nowego sprzętu)
- gospodarką odpadami, miejskimi usługami infrastrukturalnymi (drogi, komunikacja, woda)
- organizacją transportu wewnętrznego, krajowego i zagranicznego, czyli zaplanowaniem całej drogi towaru (która trasa i jakim środkiem transportu będzie najtańsza, żeby dotrzeć do wyznaczonego miejsca o wyznaczonym czasie)
Wiadomości i umiejętności są kształcone w blokach tematycznych:
- zapasy i magazynowanie
- transport i spedycja
- produkcja
- dystrybucja
- logistyka w jednostkach gospodarczych i administracyjnych
- język angielski oraz niemiecki także zawodowe
- rozszerzona matematyka
Uczniowie w trakcie nauki od roku szkolnego 2019/2020 przystępują do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w dwóch kwalifikacjach:
SPL.01. Obsługa magazynów – egzamin odbywa się na koniec klasy III
SPL.04. Organizacja transportu – egzamin odbywa się w połowie klasy V
Uczeń po zdaniu egzaminu zawodowego, otrzymuje świadectwo potwierdzające kwalifikacje w zawodzie w zakresie jednej kwalifikacji. Osoba, która zdała egzaminy z zakresu wszystkich kwalifikacji wyodrębnionych w danym zawodzie oraz posiada poziom wykształcenia wymagany dla danego zawodu, otrzymuje dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie.
Absolwenci posiadają rozległą wiedzę ekonomiczną, umiejętności planowania, organizowania, zarządzania i negocjowania oraz posługiwania się aktami prawnymi.
Możliwości zatrudnienia: w jednostkach samorządu terytorialnego, w przedsiębiorstwach przemysłowych czy firmach handlowych, dystrybucyjnych, usługowych oraz transportowo-spedycyjnych na stanowiskach:
- specjalisty ds. sprzedaży i prognozowania popytu
- specjalisty ds. planowania zakupów
- specjalisty ds. handlu elektronicznego
- specjalisty ds. logistyki miejskich usług infrastrukturalnych
- operatora zintegrowanych systemów informatycznych wspomagających zarządzanie logistyczne
- specjalisty ds. transportu wewnętrznego
- specjalisty ds. gospodarki materiałowej
Możliwości kontynuowania nauki: wyższe uczelnie techniczne oraz wszystkie kierunki i wydziały wyższych uczelni.
Technik logistyk –kierunek dla młodzieży przedsiębiorczej i kreatywnej
Przedmioty brane pod uwagę przy obliczaniu punktów ze świadectwa
- j. polski
- matematyka
- j. obcy, nowożytny
- informatyka;
Liczba miejsc - 90
Nauczyciel się szkoli
Nauczyciel się szkoli
Wiecie, że z 17 drzew można zrobić 1 tonę papieru? W dniach 11-12 kwietnia nauczyciele logistyki - Paulina Patora oraz Igor Korpusiński, mieli przyjemność uczestniczyć w pierwszym Ogólnopolskim Kongresie Nauczycieli Branży TSL organizowanym przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu...
Biedronkowe chwile
Biedronkowe chwile
W poniedziałek 8 kwietnia 2024 r. dwie klasy logistyczne 2aTL i 2bTL wzięły udział w wykładzie i spacerze w celu poznania sposobu funkcjonowania sklepu sieci Biedronka w ramach programu Kampus Biedronka. Po pasjonującym wykładzie odbył się quiz ze znajomości firmy patronackiej naszego technikum, czyli o Jeronimo Martin...