Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Nasi absolwenci

Dziś w kontynuacji cyklu "Nasi Absolwenci" przedstawiamy Huberta Spychałę. Uczęszczałem do szkoły w latach 2013-2017 na profil "Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej". Wychowawcą była prof. Ilona Fituch natomiast drugim wychowawcą była obecna pani Dyrektor, Beata Świderska. Firma, w której odbywałem praktyki szkolne otworzyła mi furtkę do pracy w zawodzie, gdyż po zakończeniu edukacji dostałem propozycję pracy w niej. Firma zajmowała się montażem oraz obsługą pomp ciepła, klimatyzacji, rekuperacji oraz wentylacji. Do moich obowiązków należał montaż i serwisowanie tych instalacji. Następnym krokiem była firma zajmująca się fotowoltaiką, pompami ciepła, ogrzewaniem na podczerwień, kolektorami słonecznymi, ładowarkami samochodowymi oraz carportami. Na samym początku pracy w tej firmie zajmowałem się montażem jednak po krótkim czasie zająłem się sprzedażą tych produktów. W maju 2019 roku postanowiłem wypłynąć na głęboką wodę i założyłem własną firmę, którą prowadzę do dnia dzisiejszego. Moja firma jest wynikiem zebranych doświadczeń z dwóch poprzednich moich miejsc pracy. Moja firma oferuje sprzedaż i montaż fotowoltaiki, pomp ciepłą, ogrzewania na podczerwień, magazynów energii oraz mniej skomplikowane takie jak wiatyp drewniane czy metalowe, ogrodzenia lub pergole.
Kamil Chrzanowski - technik urządzeń sanitarnych

 


Zaczynamy od Kamila Chrzanowskiego, absolwenta klasy Technikum Urządzeń Sanitarnych, (obecnie technik inżynierii sanitarnej). Kamila nie trzeba specjalnie przedstawiać tym, którzy odbyli z nim serię szkoleń zorganizowaną przez profesora A. Świderka.

"Po ukończeniu Technikum nr 3 rozpocząłem naukę na Politechnice Łódzkiej. Dzięki pomocy nauczycieli przedmiotów zawodowych udało mi się zdobyć w 4 klasie tzw. Zielony Indeks, który gwarantował przyjęcie mnie na wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska, na kierunku Inżynierii Środowiska. Studia ukończyłem z tytułem magistra inżyniera, przenosząc się na II stopniu na wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska. Wiedza z technikum była nieoceniona w przedmiotach związanych z projektowaniem i doborami urządzeń do instalacji. Podczas studiów rozpocząłem pracę w biurze projektowym w Łodzi. Po dwuletniej pracy przy projektowaniu przeniosłem się do wykonawcy instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych na stanowisko inżyniera budowy. Na chwilę obecną pracuję u szwajcarskiego producenta kotłów i urządzeń wentylacyjnych, jako inżynier serwisu. Uważam, że czysto praktyczna wiedza z całości instalacji sanitarnych, którą zdobyłem podczas nauki w technikum ułatwiła mi start na każdym etapie dalszej kariery.
W życiu zawodowym trzeba ciągle się rozwijać, dlatego zgłębiajmy systematycznie wiedzę w pracy, którą wykonujemy. Tak jak na autostradzie: zawalidroga spowalnia ludzi za nim, poganiacz przez nieuwagę w końcu się gdzieś wyłoży, a jednak ten jadący przepisowo i rozważnie zawsze dociera tam gdzie chce i kiedy chce."

Maurycy Olkowicz - technik gazownictwa

Dziś kolej na postać wybitną i wyróżniającą się szczególnie wśród naszych absolwentów.

Maurycy Olkowicz jest absolwentem naszej szkoły, który ukończył pierwszy, pionierski kierunek kształcący w zawodzie technik urządzeń sanitarnych o specjalizacji sieci i instalacje gazowe, którego Wychowawcą był profesor Andrzej Świderek. W ostatnim roku kształcenia uzyskał stypendium Prezesa Rady Ministrów w uznaniu bardzo dobrych wyników w nauce, uzyskując średnią ocen 5,11 i ocenę wzorową z zachowania, a także stypendium w konkursie Fundacji Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa im. Ignacego Łukasiewicza dla najlepszych uczniów średnich szkół ponadgimnazjalnych kształcących przyszłe kadry w obszarze przemysłu naftowego i gazowniczego w Polsce.

Ponadto jest laureatem dwóch nagród naszej szkoły i nagrody specjalnej Prezesa PGNiG S.A. za bardzo dobre wyniki w nauce i zaangażowanie w życie oraz promocję szkoły. Będąc Absolwentem Politechniki Łódzkiej na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska uzyskał tytuł inżyniera. Rozpoczynając swoją naukę na Politechnice Łódzkiej równolegle podjął pracę w Polskiej Spółce Gazownictwa Spółce z o.o., która jest Narodowym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego Gazu w Polsce i zarazem największym operatorem w Europie. Obecnie piastuje odpowiedzialne stanowisko kierownicze w Oddziale Zakładzie Gazowniczym w Łodzi. Współuczestniczył we wdrażaniu wielu projektów w Spółce. Odpowiada za nadzór i wsparcie w zakresie modernizacji, inwestycji i eksploatacji sieci gazowej na obszarze działania OZG w Łodzi, czyli na terenie województwa łódzkiego. Ponadto współtworzy specyfikacje istotnych warunków zamówienia niezbędnych do wszczynania postępowań przetargowych, których przedmiotem są dostawy sprzętu i materiałów oraz zapewnienie usług w zakresie eksploatacji sieci gazowej, przyczyniając się tym samym do zapewnienia ciągłości realizacji core’owego obszaru działalności Zakładu. Nadzoruje i organizuje symulowane zdarzenia na sieci, weryfikujące przygotowanie służb interwencyjnych do gotowości podjęcia stosownych działań. Odpowiada za okresową realizację kontroli funkcjonalnych, organizację szkoleń podnoszących kwalifikacje pracowników w obszarze eksploatacji, a także pozyskuje i agreguje dane techniczne dotyczące majątku sieciowego Zakładu Gazowniczego w Łodzi.

Od 2016 roku pełni funkcję Członka Zarządu – Sekretarza Międzyzakładowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Współpraca”, działającego w strukturach Polskiej Spółki Gazownictwa sp. z o.o. funkcjonującej w ramach Grupy Kapitałowej Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S.A. Z inicjatywy Zarządu Spółki, współuczestniczył, jako przedstawiciel Strony Społecznej w budowaniu struktury, strategii i polityki płacowej Spółki w perspektywie długoterminowej.

Czy dalej zamierzasz rozwijać się w kierunku związanym z branżą gazowniczą? „Oczywiście, że TAK! Zarówno w aspekcie dydaktycznym, jak i zawodowym. Obecna praca sprawia mi dużo satysfakcji i po prostu ją lubię. Wartym zaznaczenia jest, że jeżeli wykonujemy prace, którą lubimy, to ta praca staje się bardziej formą pożytecznego hobby niż sposobem pozyskiwania środków do życia. ☺ Tego Każdemu życzę! Wykorzystując okazję, bardzo dziękuję wszystkim Nauczycielom, całej Kadrze administracyjnej i Koleżeństwu za prowadzenie i wspieranie mnie przez te cztery lata. Wiem, że daliście mi więcej, niż sam mogłem się spodziewać. Dziękuję.”.

Sergiusz Matuszak - technik gazownictwa
Kontynuujemy cykl "Nasi Absolwencji". Dziś Sergiusz Matuszak, absolwent technikum gazownictwa. Łatwo go było zapamiętać - takie oryginalne imię, ale także i przez jego pogodny uśmiech i determinację w dążeniu do celu. Sergiusz od początku wiedział, że chce pracować w zawodzie, u partnera Szkoły, który uczestniczył w wielu projektach oraz w tworzeniu nowego wówczas kierunku - technik gazownictwa.

Sam o sobie pisze tak:

"Łysy, w dresie, będą z nim problemy" Nic bardziej mylnego!
Po ukończeniu Technikum gazowniczego w 2014 za radą pana profesora Andrzeja Świderka wysłałem listy polecone ze swoim CV do kilku zakładów na terenie całej Polski. Łącznie odbyłem trzy rozmowy o pracę i finalnie trafiłem do Gdańska gdzie mieszkam i pracuję już pięć lat. Praca w branży gazowniczej zapewniła mi ciągły rozwój i spokojne spojrzenie w przyszłość.

Apel z mojej strony
My dla Ciebie jesteśmy na służbie A Ty #zostańwdomu

***
Sergiusz, życzymy Ci sukcesów w dalszej pracy. Wpadnij czasem nas odwiedzić, jak już zrobi się bezpieczniej

Emil Szafnicki - technik logistyk
Tym razem przedstawiamy Wam Emila Szafnickiego.
Emił był miłym, niepozornym chłopakiem, biegającym z aparatem po szkole i pomagającym przy dokumentowaniu uroczystości szkolnych. Kiedy spojrzałam na jego CV, sama się zdziwiłam, bo dopiero co ukończył klasę logistyczną. Dziś jest managerem w międzynarodowej korporacji, szefem działu lotniczego i agencji celnej. Jego praca to utrzymanie działań operacji spedycyjnych i utrzymanie najwyższej jakości obsługi klienta.

A zaczął niepozornie - od praktyk zawodowych w LOT s.a. w dziale cargo. Następnie po ukończeniu naszej Szkoły studiował prawo na Uczelni Łazarskiego w Warszawie, gdzie uzyskał tytuł magistra prawa oraz Zarządzanie biznesem na Polish Open University Warsaw i Oxford Brookes University London, gdzie uzyskał podwójny dyplom - Licencjat oraz tytuł międzynarodowy Bachelor of Art.
Kiedy rozmawialiśmy, zapytałam: "Emil, ile Ty masz lat, że udało Ci się tyle osiągnąć?..." Emil nie ma jeszcze 30 lat!

Paulina

Cześć,

Mam na imię Paulina i jestem absolwentką Technikum nr 3.

Na początek mogę Was zapewnić, że po technikum wyjdziecie z pakietem niezbędnej wiedzy do rozpoczęcia pracy w zawodzie, ale i garstką fajnych znajomych. Był to najlepszy szkolny moment mojego życia i do dziś utrzymuję kontakty z osobami z klasy. Są to jedni z najlepszych ludzi jakich poznałam, a nauczyciele jedni z najfajniejszych jakich miałam.

Technikum o profilu logistycznym ukończyłam w 2011 roku. Zaraz po szkole zdecydowałam, że nie będę utrudniała sobie życia i będę kontynuowała studia na UŁ również w tym samym kierunku. Niestety na studiach dopadło mnie rozczarowanie nie tylko ze względu na ilość nauki (matura przy kolokwium to pestka, tam jedno zaliczenie wyglądało jak matura) ale również to związane z merytoryką nauczania. Wykładowcy którzy nas uczyli najczęściej nie mieli nic wspólnego z logistyką w życiu codziennym i dużo większą wiedzę, która jest wykorzystywana w codziennej pracy wyniosłam z zajęć zawodowych w technikum, oraz z przygotowania do egzaminu technika. Dla ciekawostki ta wiedza jest bardzo przydatna przy zdawaniu CKZ (certyfikat kompetencji zawodowych).

Zaraz po studiach rozpoczęłam moją pierwszą pracę w zawodzie, jako spedytor krajowy oraz międzynarodowy, jednak kiepsko się czułam w roli handlowca, ciągły stres oraz sytuacje, na które kompletnie nie miało się wpływu np. wyścig z czasem. Po jakimś dostałam ofertę pracy w brytyjskiej firmie, która dopiero wchodziła na rynek Polski. Pomimo wielu obaw zdecydowałam się na zmianę pracy. Wooo tutaj to był hardcore! Na początku nikt nie mówił po polsku. Ja również nie byłam biegła w angielskim, ale o dziwo dawaliśmy radę. Były momenty gdzie robiłam dosłownie wszystko. HR, faktury, magazyn, organizacja szkoleń, aż w końcu nastał dzień gdzie przeszłam stricte do działu operacyjnego, odpowiedzialnego za przepływ towarów. Ze względu na bardzo kontrowersyjny model działania, który nie przyjął się do końca na terenie Polski, po prawie 3 latach firma postanowiła go zmienić i przeniosła operację do podwykonawcy (zbyt duże nakłady finansowe w porównaniu ze zwrotem z inwestycji).  Dla jednych mogłoby się wydawać ze to koniec świata, bo przecież miałam fajną pracę a tutaj takie coś. Nic bardziej mylnego, w chwili odejścia z firmy jeszcze tego samego dnia otrzymałam nową ofertę pracy z Warszawy. Kilka lat mojej ciężkiej pracy dały możliwość wykazania się na wielu płaszczyznach, ale również na nawiązanie bardzo cennych znajomości u osób które zarządzają takimi firmami jak DPD, DB Schenker, Geis czy Trans eu.

W obecnej chwili pracuje w Warszawie w znanej firmie(nie będziemy jej reklamować). Jestem odpowiedzialna za odbiory i dostawy na terenie Polski dla angielskiego klienta. Co najmniej 3-4 razy w roku mam spotkania zagraniczne z klientem, które dają mi możliwość decyzyjności w pewnych zagadnieniach współpracy z nimi i bardzo to sobie cenię. Jest to również możliwość praktykowania języka angielskiego, który w tej pracy jest niezbędny. Na każdej rozmowie o pracę są rozmowy w języku angielskim. Kiedyś nawet miałam testy pisemne z angielskiego oraz UWAGA! matematyki. Liczenie pod kreską objętości palet, naczepy, zadania z treścią itp.

Na ten moment jestem zadowolona z mojej obecnej pracy ponieważ ją lubię i nie budzę się rano z żalem, że muszę do niej iść (hm, może dlatego że pracuję w domu w trybie Home Office). Wiadomo, zawsze może być lepiej, ciekawiej, bardziej rozwojowo ale w pewnym momencie życia człowiek szuka stabilizacji psychicznej ale i finansowej i ta firma taką mi daje.

Mateusz Lewandowski - technik urządzeń sanitarnych
Nazywam się Mateusz Lewandowski i jestem absolwentem Technikum nr 3 w Łodzi, o profilu Technik Urządzeń Sanitarnych prowadzonej przez Prof. Świderka. Po zakończeniu nauki w szkole, zostałem zatrudniony jako magazynier w firmie, która jest jednym z liderów branży instalacji sanitarnych oraz grzewczych na terenie Polski. Dzięki wiedzy nabytej w Technikum, szybciej i łatwiej mogłem przyswoić wiedzę na temat asortymentu oferowanego przez firmę.

W niedługim czasie zostałem awansowany na stanowisko Handlowca Stacjonarnego, w jednym z punktów na terenie Łodzi. Na stanowisku miałem kontakt z klientami i dzięki nabytej wiedzy, tej ze szkoły, jak i tej z magazynu, umiałem w odpowiedni sposób doradzić zakup produktów klientowi. Szkoła dała mi dużo podstaw, które przydały się podczas wykonywania mojej pracy. W ostateczności awansowałem na Handlowca Terenowego i zajmuję się nie tylko obsługą aktualnych klientów, ale również pozyskiwaniem nowych. Przygotowuje dla nich oferty, dobierając odpowiednie produkty z naszego asortymentu, względem wymagań technicznych. Technikum nr. 3 w Łodzi, pozwoliło mi zdobyć wiedzę, która przydaje mi się po dziś dzień.

Bartek Gruszczyński - technik urządzeń sanitarnych

Cześć ! Mam na imię Bartek.

Jestem absolwentem Technikum nr 3 w Łodzi o profilu Technik Urządzeń Sanitarnych. Już od najmłodszych lat, dzięki mojemu tacie, który od 1973 roku buduje i remontuje sieci gazowe, miałem do czynienia ze światem gazownictwa. Podczas gdy moi rówieśnicy po lekcjach grali w piłkę, ja spędzałem czas w koparce odkrywając jej kolejne funkcje. Moimi ulubionymi lekcjami w szkole były lekcje gazu z panią Marzeną Więcek, budownictwo , wodociągi i kanalizacja z panem Andrzejem Świderkiem, z którym jesteśmy w stałym kontakcie i wspólnymi siłami szkolimy na praktykach zawodowych nowych gazowników :) Po maturze zrobiłem kurs operatora koparko-ładowarki i od razu trafiłem na plac budowy. Pamiętam, był to remont sieci gazowej w ulicy Kniaziewicza w Łodzi. Nie było lekko.

W 2014 roku stanąłem na podium w ogólnopolskich zawodach operatów maszyn budowlanych. W 2018 roku założyłem swoją działalność, która zajmuje się projektowaniem, budową i remontami sieci gazowych. Przez okres 11 lat wybudowałem kilkaset kilometrów sieci gazowej i kilka tysięcy przyłączy gazowych. Mile wspominam okres szkolny w ZSP 3 i zawsze z uśmiechem odwiedzam mury naszej szkoły.