Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Szkolne kolo PCK

Twoja krew - moje życie
   

W dniu 25 września 2019 roku w świetlicy szkolnej odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym akcja honorowego oddawania krwi. To już XVII edycja Ogólnopolskiego Turnieju Szkół w Honorowym Krwiodawstwie pod hasłem „Młoda Krew Ratuje Życie” w której bierzemy aktywny udział. Jak zwykle nasza młodzież niezwykle chętnie wzięła udział w zbiórce krwi. Oddaliśmy 15 750 ml krwi. Młodzi krwiodawcy biorą również udział w Ogólnopolskiej Kampanii Promującej Honorowe Krwiodawstwo pn. „Twoja krew, moje życie”. Motywem przewodnim inicjatywy jest Czerwona Nitka, która symbolizuje łączącą wszystkich krwiodawców więź. Ten symbol pokazuje, że wokół nas są krwiodawcy i warto wziąć z nich przykład.

Dziękuję Naszym szkolnym krwiodawcom za bezinteresowność – bez Was ratowanie życia nie byłoby możliwe. Pamiętajcie, jedyne źródło krwi to drugi człowiek.

Nagrody dla Krwiodawców i Szkolnego Koła PCK
   
  

 

***

W dniu 12 września 2019 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego odbyło się podsumowanie XVI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Szkół w Honorowym Krwiodawstwie pod hasłem „Młoda Krew Ratuje Życie”. W tej edycji brały udział 23 szkoły z województwa łódzkiego, których uczniowie oddali ponad 1900  litrów krwi. Krwiodawcy z naszej szkoły na szczeblu wojewódzkim otrzymali:

I miejsce w kategorii Najlepsza promocja honorowego krwiodawstwa,

II miejsce w kategorii Najwięcej oddanej krwi,

Młodzież naszej szkoły w roku szkolnym 2018/2019 oddała do banku krwi około 90 litrów.

Odbyło się również podsumowanie konkursów pn. „Od 100 lat wszędzie i dla wszystkich” organizowanych w ramach obchodów 100-lecia PCK.

Nasze Szkolne Koło PCK otrzymało trzy nagrody:

I miejsce Najaktywniejsze w Łodzi Szkolne Koło PCK

II miejsce Najlepszy Opiekun Szkolnego Koła PCK, otrzymała p. Halina Kujawiak

II miejsce Super Wolontariusz Szkolnego Kola PCK, otrzymała Dominika Gabrysiak

uczennica klasy III b TL

W uroczystym finale wzięli udział Wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba, Wiceprezes Łódzkiego Oddziału PCK Krzysztof Borkowski, Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Roman Małachowski, zastępca Dyrektora d/s Medycznych Dioniza Marciniak- Bielak, Dyrektor łódzkiego PCK, Michał Siemiński, przedstawiciele Kuratorium.

Gratulacje dla Wszystkich nagrodzonych, życzymy dalszych sukcesów.

Honorowe oddawanie krwi

5 czerwca 2019 roku odbyła się w świetlicy szkolnej ostatnia w tym roku szkolnym akcja oddawania krwi przez młodzież naszej szkoły. Wzbogaciliśmy bank krwi o 9 450 ml. Tą akcją zakończyliśmy udział w XVI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Szkół w Honorowym Krwiodawstwie pod hasłem „Młoda Krew Ratuje Życie”. Podsumowanie Turnieju odbędzie się we wrześniu. Liczę, że wasz całoroczny wysiłek zaowocuje kolejnymi nagrodami. Największą jednak nagrodą jest wdzięczność osób potrzebujących tego cennego leku.

Serdecznie dziękuję za Wasz czynny udział, chęć niesienia pomocy innym, niezwykłą ofiarność. Życzę udanego i bezpiecznego  wypoczynku wakacyjnego. Zapraszam obecnych

i nowych krwiodawców do udziału w kolejnych akcjach w nowym roku szkolnym.

 

Halina Kujawiak

Lista honorowych krwiodawców

Galeria zdjęć

Akcja krew - kwiecień 2019

04 kwietnia 2019 roku nasi uczniowie po raz czwarty w tym roku szkolnym oddawali krew dla wszystkich potrzebujących. To lek, którego nie da się niczym zastąpić, dlatego tak ważne jest czynne uczestnictwo w akcjach organizowanych w naszej szkole. Na naszą młodzież można jak zwykle liczyć.  Oddaliśmy 1800 ml krwi. Frekwencja była wyjątkowo wysoka, ale duża grupa osób z różnych przyczyn otrzymała dyskwalifikacje.

Zapraszam na ostatnią akcję 03 czerwca br.

Okaż serce, miłość do drugiego człowieka. Tak niewiele trzeba, by pomóc.

Dziękuję wszystkim uczestnikom dzisiejszej zbiórki krwi.

 

Halina Kujawiak

Zapraszamy do galerii

Lista krwiodawców

Zajęcia w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa

W dniu 07 marca 2019 roku uczniowie klasy I TIG, a 12 marca 2019 roku uczniowie klasy I b TL uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych w  Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi, ul. Franciszkańska 17/25. Celem zajęć było poznanie drogi krwiodawcy od momentu rejestracji, 

poprzez wypełnienie kwestionariuszy, wstępnej analizy laboratoryjnej krwi, diagnozy lekarskiej, aż do oddania krwi. Nadrzędnym celem było zachęcenie młodzieży do oddawania krwi po osiągnięciu wieku dojrzałości oraz uświadomienie potrzeby pomocy osobom chorym. Uczniowie zobaczyli jaka jest droga oddanej krwi w Centrum Krwiodawstwa. Podczas prelekcji prowadzonej przez pracownika RCKiK panią mgr Jolantę Sieradzan zostali poinformowani o przeciwwskazaniach czasowych i stałych do oddawania krwi, o zaleceniach dla krwiodawców  oraz otrzymali informacje jak zostać potencjalnym dawcą szpiku kostnego. Podczas zajęć odwiedzili następujące działy w Centrum Krwiodawstwa, poznając ich zakres działań:

Dział Dawców, prześledzili drogę krwiodawcy od rejestracji po oddanie krwi, mieli bezpośredni kontakt z  krwiodawcami, mogli ich obserwować podczas oddawania krwi,

Dział Preparatyki, zobaczyli jak można przetwarzać pobraną krew oraz sporządzać odpowiednie składniki krwi zgodnie z zapotrzebowaniem szpitali całego województwa łódzkiego,

Dział Ekspedycji, który przyjmuje  zapotrzebowania ze szpitali na krew i preparaty krwiopochodne oraz zajmuje się ich dystrybucją.

Ostatnim punktem zajęć była analiza i wypełnienie kwestionariusza honorowego dawcy krwi i potencjalnego dawcy szpiku kostnego.

Po zakończonych zajęciach większość uczniów zadeklarowała, że po osiągnięciu wieku dojrzałości będą honorowo oddawać krew. To dla Nas wszystkich ważna informacja.

Halina Kujawiak

 

Mikołajkowa kropla

5 grudnia 2018 roku odbyła się druga w tym roku szkolnym akcja honorowego oddawania krwi. Tym razem wszyscy krwiodawcy byli Świętymi Mikołajami i podarowali cząstkę siebie wszystkim potrzebującym, w przeddzień Mikołajek. Jak zwykle można na naszą młodzież liczyć. Wzięło udział 70 uczniów. Oddaliśmy 18450 ml krwi. Spora grupa uczniów z różnych powodów  niestety nie mogła oddać krwi. Zachęcam do oddawania krwi w Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, ul. Franciszkańska 17 (wystarczy po oddaniu krwi zabrać zaświadczenie z rejestracji i przynieść do mnie) oraz w naszej szkole  5 lutego 2019 roku.

Za dar życia serdeczne podziękowania.

Halina Kujawiak

Lista krwiodawców

 

Młodzi oddają krew

W nowym roku szkolnym 2018/2019 rozpoczęła się XVI edycja Ogólnopolskiego Turnieju Szkół w Honorowym Krwiodawstwie pod hasłem „Młoda Krew Ratuje Życie”. Ja co roku przystępujemy do rywalizacji o miano najlepszej szkoły w województwie łódzkim w honorowym krwiodawstwie. 

W dniu 03 października 2018 roku odbyła się pierwsza akcja honorowego oddawania krwi przez młodzież naszej szkoły. Jak zwykle można było na naszych uczniów liczyć. W akcji uczestniczyło 67 uczniów, którzy oddali 19350 ml krwi. To wielu uratowanych ludzi dzięki Waszej ofiarności. Zachęcam wszystkich  pełnoletnich uczniów naszej szkoły do podzielenia się cząstką siebie. Kolejne zbiórki krwi będą odbywały się co dwa miesiące. Następna akcja 05 grudnia. Liczę na waszą obecność, zarówno dotychczasowych krwiodawców jak i tych którzy staną się niebawem pełnoletni.

Wszystkim krwiodawcom uczestniczącym w akcji serdeczne podziękowania.

Halina Kujawiak

 

Krwiodawcy najlepsi w województwie łódzkim

W dniu 20 września 2018 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego odbyło się podsumowanie XV edycji Ogólnopolskiego Turnieju Szkół w Honorowym Krwiodawstwie pod hasłem „Młoda Krew Ratuje Życie”. W tej edycji brały udział 32 szkoły z województwa łódzkiego, których uczniowie oddali ponad 1200 litrów krwi. Krwiodawcy

z naszej szkoły okazali się najlepsi w województwie łódzkim otrzymując:

I miejsce w kategorii Najwięcej oddanej krwi,

I miejsce w kategorii Najlepsza promocja honorowego krwiodawstwa,

Wyróżnienie w kategorii Wskaźnik aktywności.

Ponadto szkoła otrzymała Medal 60-lecia Honorowego Krwiodawstwa PCK za wieloletnią aktywną działalność na rzecz rozwoju Ruchu Honorowego Krwiodawstwa PCK.

Medal 60-lecia Honorowego Krwiodawstwa PCK otrzymała również pani Halina Kujawiak, założycielka Sekcji Krwiodawstwa w 2007 roku i organizatorka wszystkich akcji honorowego oddawania krwi przeprowadzanych w szkole.

W tym roku szkolnym młodzież naszej szkoły oddała 90 litrów krwi , natomiast od 2007 roku oddaliśmy do banku krwi ponad 2300 litrów.

W uroczystym finale wzięła udział członek zarządu województwa łódzkiego Joanna Skrzydlewska, prezes Łódzkiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża Jolanta Chełmińska, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa

dr Krzysztof Włodarczyk oraz przedstawiciele Kuratorium Oświaty, Łódzkiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża i RCKiK.

 

Gratulacje dla Naszych Krwiodawców!!!!

Zapraszamy do galerii

Najlepszy w Łodzi Lider Krwiodawstwa

 

07  czerwca 2018 roku w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa odbyło się podsumowanie całorocznej pracy liderów krwiodawstwa z łódzkich Szkół Ponadgimnazjalnych. W naszej szkoły do tego konkursu przystąpiła Dominika Gabrysiak

z klasy I b Technikum Logistycznego i odniosła zasłużone zwycięstwo.

Dominika podejmowała szereg działań z zakresu honorowego krwiodawstwa, które zostały docenione przez komisję konkursową.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.