Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Gra edukacyjna z IPN

W dniu 25 listopada 2021 klasy: II B TL, III A TL, III B TL oraz IV TCHO wzięły udział w spotkaniu z przedstawicielami Instytutu Pamięci Narodowej. Uczniowie zostali zapoznani z grą edukacyjną oraz puzzlami edukacyjnymi.

Gra edukacyjna „First to Fight. Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie 1939-1945” została opracowana przez historyków z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Łodzi. Jej tytuł nawiązuje do jednego z najbardziej znanych plakatów okresu II wojny światowej „Poland First to Fight”. Gra jest pomocą dydaktyczną, która ma służyć w przedstawieniu w interesującej dla ucznia formie historii II wojny światowej.

Mapa to jeden z ważniejszych środków dydaktycznych stosowanych na lekcji historii. Puzzle edukacyjne IV rozbiór Polski to narzędzie dydaktyczne, które ma pomóc w utrwalaniu materiału oraz kształcić umiejętność orientacji przestrzennej i czytania mapy.

Uczniowie z zaangażowaniem układali puzzle oraz wzięli udział w grze edukacyjnej. Z pewnością w bardzo atrakcyjnej formie zostały utrwalone wiadomości z lekcji historii.